kontakt os

Brug for hjælp?

Hvis du har spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte os.

Vi sidder klar til at hjælpe dig med eventuelle spørgsmål du måtte have.

Vores kontortid er:

Mandag - torsdag
8:00 - 16:00

Fredag
8:00 – 13:00

+45 7658 1882

Agents

Asia Pacific

Verpan APAC, China
F14 NO.100 EAST YAN’AN ROAD, SHANGHAI
verpan@nineunited.cn
+86 021 63231280

Australia
Great Dane Contract, Contract Dealer
info@greatdanefurniture.com
+61 3 9682 2777

Korea
BOE, Contract Dealer
mail@bo-e.co.kr
+82 2 517 6326

Canada

Business Unit Manager
Malene G. Nielsen
malene.nielsen@verpan.com
+1 917 913 0379

Europe

Verpan HQ, Denmark
Egeskovvej 29, 8700 Horsens
info@verpan.com
+45 7658 1882

Austria
Nine United / Bestseller Handels GmbH
Sieveringerstrasse 345, 1190 Austria
austria@nineunited.com
+43 6767107704

Belgium
Nine United BVBA
Hofstraat 24, 2000 Antwerpen
belgium@nineunited.com
​+32 3 846 02 37 

Denmark
Jesper Hannesbo, Area Sales Manager
jesper.hannesbo@verpan.com
+45 2721 2273 

Michael Mortensen, Project/Contract
michael.mortensen@verpan.com
+45 2637 8432

Jack Philbert
Sales
jack.philbert@verpan.com
+45 2512 7152

France
Nine United France SAS
3 Avenue du Président Wilson, 75016 Paris
france@nineunited.com
+33 145630429

Finland & Baltic Countries
Petri Puotiniemi, Agent
petri.puotiniemi@noneka.fi
+358 400 604 208

Germany 
Nine United Germany GmbH
Auguststrasse 19, 10117 Berlin
germany@nineunited.com
+49 30 275 93 574

Nine United Germany GmbH
Fürstenwald 65, 40219 Düsseldorf
germany@nineunited.com
+ 49 211 31127800

Holland
Nine United NL B.V
Aalsmeerderdijk 640, 1435 BW Rijsehout
holland@nineunited.com
+31 29 737 47 47

Italy
Nine United Italy
Via Braglia, 21, 400024 Castel San Pietro Terme
italy@nineunited.com

Luxembourg
Nine United BVBA
Hofstraat 24, 2000 Antwerpen
belgium@nineunited.com
+32 3 846 02 37 

Norway
Jesper Hannesbo, Area Sales Manager
jesper.hannesbo@verpan.com
+45 2721 2273 

Michael Mortensen, Project/Contract
michael.mortensen@verpan.com
+45 2637 8432

Jack Philbert
Sales
jack.philbert@verpan.com
+45 2512 7152

Spain
Nine United Trading Spain S.L.U.
C/Argelia 2, 29140 Málaga
spain@nineunited.com

Sweden
Jesper Hannesbo, Area Sales Manager
jesper.hannesbo@verpan.com
+45 2721 2273   

Michael Mortensen, Project/Contract
michael.mortensen@verpan.com
+45 2637 8432

Jack Philbert
Sales
jack.philbert@verpan.com
+45 2512 7152

Switzerland
Nine United Brand & Design AG
Feldeggstrasse 2, 8152 Glattbrugg
switzerland@nineunited.com

UK
Nine United UK Ltd.
34 Queen Anne’s Gate, SW1H 9AB London
uk@nineunited.com
+44 2072 220 574

Poland & Ukraine
Przemek Gomolka, Agent
przemek.gomolka@gmail.com
+48 600 87 20 01

USA

Business Unit Manager
Malene G. Nielsen
malene.nielsen@verpan.com
+1 917 913 0379

Florida
Claus Brix, Agent
claus@infinityal.com
+1 954 547 1826

Northern California & Hawaii
Amber Hohmann, Agent (Lighting)
amber@archetypelighting.com
+1 415 355 9030

North West
Dawn Fischer, Agent
dawnf@idprojectnw.com
+1 206 0349 6717

NYC
Philip Ciadella, Agent
philip@lightabilities.com
+1 917 282 2170

Missouri, Kansas, Nebraska, Iowa, Arkansas, Oklahoma
Pat Flynn, Agent
pat@flynn-associates.com
+1 816 510 9611

Southern California
Anne Frederiksen, Agent
afrederiksen@plpsocal.com
+1 213 477 1600

South America
Per Nielsen, Agent
pn@2ndesigngroup.com
+507 6589 5507